przedmioty przyciągające bogactwo

Jak przyciągnąć pieniądze? Oto najsilniejsze przedmioty przyciągające bogactwo

Wszystkie porzekadła, ludowe przekonania, czy nawet przesądy, zwłaszcza te najstarsze, mają w sobie przynajmniej ziarno prawdy. Ludzie od zawsze poszukiwali sposobów na zapewnienie sobie pomyślnego losu. Czasem był to amulet, talizman, a czasem pozytywna wróżba, otrzymana w specjalny dzień w roku. Posiadanie przedmiotów, mających gwarantować pomyślność jest charakterystyczne dla wszystkich kultur. Czasem przypisuje się takim artefaktom cechy magiczne, a czasem po prostu mają znaczenie sentymentalne. Obszary życia, wobec których takie przedmioty mają zastosowanie są również dość uniwersalne, zwykle jest to szczęście, miłość albo oczywiście pieniądze. Oto przedmioty, którym przypisuje się najsilniejsze właściwości przyciągania pieniędzy.

Chińska żaba finansowa

Nazywana jest również żabą bogactwa, albo potocznie żabą z groszem lub żabą pomnażającą pieniądze. Zwykle jest to figurka żabki, trzymającej w pysku tzw. monetę bogactwa, ale wcale nie musi to być moneta „od kompletu”. Żaba może, dla naszego lepszego samopoczucia, trzymać np. naszą własną szczęśliwą monetę. To jeden z najczęściej używanych symboli Feng Shui, więc bardzo istotne jest umieszczenie małej przyjaciółki w odpowiednim miejscu- warto ustalić, zgodnie z zasadami Feng Shui, gdzie w domu znajduje się centrum energetyczne, powiązane z pieniędzmi. W innym wariancie żabka dobrze sprawdza się w portfelu. W chińskiej tradycji żabę wiąże się z ogólnie pojętą obfitością i bogactwem, a samo jej pojawienie się o określonej porze, zwiastuje rodzinie powodzenie w sferze finansowej.

Runa Fehu- sposób Wikingów

Fehu, to pierwsza runa (litera) Futharku, czyli alfabetu runicznego, używanego przez plemiona germańskie. Poza funkcją  alfabetyczną, runy stanowiły dla ludów zamieszkających Skandynawię metodę przepowiadania przyszłości, a w szczególności miały gwarantować dobry los, jako talizmany. Fehu, ma wiele pozytywnych znaczeń, ale tym, które jest w tym wypadku najważniejsze jest zagwarantowanie materialnego bogactwa. Bogiem, skorelowanym z tą, przypominającą literę F, runą jest Frey, czyli germański bożek odpowiedzialny za bogactwo, pomyślność oraz piękno. Choć w kulturze germanów istniało kilka run powiązanych z finansami, to właśnie Fehu było najmocniejszym talizmanem bogactwa, które, jak łatwo się domyślić było dla średniowiecznych wojowników bardzo istotne.

Kamienie w służbie bogactwa

Dary ziemi również nie są bez znaczenia, jeśli chodzi o dotrzymywanie człowiekowi towarzystwa w zdobywaniu fortuny. Istnieje cała gama kamieni, przez niektórych uważanych za magiczne, które mogą okazać się wspaniałymi talizmanami przyciągającymi pieniądze. Jednym z takich kamieni jest cytryn. Z pewnością został wybrany do tej roli nie bez powodu, jego barwa przypomina często złoto. To przedmiot, który sprawdza się noszony w portfelu, torebce, a nawet włożony do kasy fiskalnej. Kamieniowi przypisuje się dwie właściwości- przede wszystkim przyciąganie pieniędzy, ale również sytuacji, które mogą oznaczać okazję do pomnażania ich. Są więc uznawane za dobry wybór dla osób chcących rozpocząć np. swoją działalność.

Jedna cecha łączy większość przedmiotów, mających przyciągać bogactwo. Dotyczy w tej samej mierze przedmiotów uznawanych za potężne amulety, jak i małych strażników naszej pomyślności. Każda droga, w tym i droga do bogactwa, zaczyna się od wewnątrz- od człowieka, a dopiero później może zostać przeniesiona na przedmioty. W ten sposób, nawet jeśli jest się wobec nich sceptycznym, można odnaleźć drogę do finansowej pomyślności w samym sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + sześć =